صفحه اصلی / مطالب  / نکاتی که در خرید شیرآلات نباید فراموش کرد

نکاتی که در خرید شیرآلات نباید فراموش کرد

 هنگام خرید شیرآلات چه نکاتی را باید در نظر بگیریم

انواع متنوعی از شیر آلات از نظر جنس، شکل و مدل در بازار وجود دارد که  انتخاب از میان آن ها ممکن است دشوار به نظر بیاید. نکاتی از نظر بهداشت، کیفیت و نیز طرح و مدل شیر آلات وجود دارد که در هنگام انتخاب باید به آن ها توجه شود.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

1.      جنس شیرآلات بهداشتی:

بطور کلی شیرآلات بهداشتی دارای دو بخش عمده یعنی پوسته داخلی (پایه اصلی شیر) و پوشش خارجی هستند که در بخش داخلی تولیدکنندگان با توجه به سفارهایی که دارند معمولا از آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می کنند این در حالی است که رعایت مسایل بهداشتی باعث شده تا اکثر تولید کنندگان امروزه از خیر سرب خشک گذشته و بیشتر به استفاده از آلیاژ برنج فکر کنند چون سرب در صورتی که آبکاری شیر به خوبی انجام نشود در مقابل آب به مرور زمان محلول می شود و آلودگی های خطرناکی را برای افراد به ارمغان می آورد.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

در بخش خارجی یا همان پوشش خارجی شیرهای ساختمانی که توجه اکثر ما را به خود جلب می کند معمولا کارخانه ها از فلزاتی چون برنج، برنز، مس و یا استیل استفاده می کنند که معمول ترین نوع آبکاری استیل است ودیگر فلزات برای سفارش های خاص و منحصربفرد استفاده می شوند . اما بهترین نوع آبکاری در بازار به PVD معروف است در این نوع آبکاری شرکت تولیدکننده، بخش خارجی شیرها را به وسیله اتم های باردار فلز مورد نظرش مثل کرم، برنز یا هر فلز دیگری که سفارش داده شده باشد، بمباران می کند تا به طور شیمیایی سطح فلز پایه (فلز بدنه شیرها) با فلز مورد نظر پوشیده شود که به آن فرایند رسوب سازی با بخار می گویند. با این روش علاوه بر افزایش طول عمر شیر، کیفیت آن در مقابل ساییدگی، خوردگی، زنگ زدگی و ده ها مورد دیگرتضمین می شود. 

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

بیشتر شیرها برای باز و بسته کردن جریان آب از ابزاری به نام کارتریج یا مغزی استفاده می کنند. کارتریج های سرامیکی بهترین نوع کارتریج هستند.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

همچنین از دیگر نشانه های با کیفیت بودن یک شیر، وزن آن است. اگر درباره کیفیت شیر تردید دارید آنرا در دست بگیرید و وزن آن را با شیرهای دیگر مقایسه کنید. شیرهایی که دارای بدنه برنجی ضخیم تری هستند سنگین ترند واز دوام بالاتری برخوردار هستند و نیاز به مراقبت کمتری دارند.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

2.      شکل مناسب شیر دستشویی و روشویی و انواع آن:

برای جاهایی که فضای کوچکی دارند بهتر است از مدل هایی از شیرآلات استفاده شود که در داخل دیوار قرار می گیرند. این نوع شیرآلات برای صرفه جویی در فضا بسیار مناسب بوده و مشکل تمیز کردن لکه های کثیفی یا رسوبات آب را هم ندارند. همچنین می توانید از دوش و شیر آلات دیواری برای حمامتان هم استفاده کنید.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

امروزه محبوب ترین شیرهای مورد استفاده شیرهای اهرمی هستند. استفاده ازشیرهای اهرمی بسیار ساده است. شما می توانید تنها با حرکت دادن اهرم به سمت بالا جریان آب را برقرار کنید، با پایین فشردن آن جریان آب را قطع کنید و با چپ و راست کردن آن نیز می توانید میزان دمای اب را نیز تنظیم نمایید.

این شیر آلات در دونوع پایه کوتاه و پایه بلند تولید می شود که شما می توانید متناسب با طراحی خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. معمولا از شیر آلات اهرمی برای سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می کنند اما مدل های اهرمی برای آشپزخانه نیز وجود دارد.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

نوع دیگر شیرآلات مورد استفاده شیرآلات هوشمند هستند. مزیت استفاده از این شیرآلات کمک به صرفه جویی در مصرف آب و بهداشت عمومی است به طوریکه نصب نمونه های خانگی شیرهای هوشمند در خانه ها موجب کاهش ۷۰ درصدی مصرف آب شده که این میزان در اماکن عمومی به ده برابر نیز رسیده است. افزایش بهداشت عمومی به دلیل عدم تماس مستقیم دست با شیر از دیگر ویژگی های استفاده از شیرهای هوشمند محسوب می شود.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

3.      رنگ های شیرآلات

کروم ممکن است که یکی از بهترین پوشش ها برای شیرآلات باشد اما تنها راه و تنها انتخاب شما نیست. اگر به دنبال لوکس بودن و تجملات هستید، حتی می توانید از شیرآلاتی که با طلا پوشانده شده اند، استفاده کنید و اگر بدنبال جنس مقاوم تر و خاص هستید، ما به شما شیرآلات پوشانده شده با نیکل را پیشنهاد می کنیم. اگر به هر دلیلی نمی خواهید برای شیرآلات هزینه ی اضافی بابت لوکس و زیبا بودن بپردازید، می توانید از شیرآلات با رنگ های شاد استفاده کنید که اخیرا بسیار محبوب و در دسترس هستند.

 

خرید شیرآلات بهداشتی

 

4.      خرید شیرآلات از برندهای معتبر:

همانطور که می دانید تعویض شیرآلات و سینک روشویی آن کار ساده ای نیست، پس بهتر است از شرکت ها و فروشگاه هایی خرید کنید که در صورت بروز مشکل و یا خرابی به سادگی در برابر شما پاسخگو باشند. در ضمن گفتنی است که شیرآلات مرغوب و با کیفیت بیشتر برای شما بازدهی خواهند داشت و رضایت شما را در پی دارند.

 

گردآورنده: زهرا صدری

 

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید