صفحه اصلی / مطالب  / راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

چگونه طراحی به یک بازسازی اصولی، استاندارد و کم هزینه کمک می کند؟

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

ابتدایی ترین هدف از بازسازی هر خانه ای ایجاد حس وحال خوب و استفاده مناسب از فضا درخانه­های امروزی است که این امر میتواند در راستای رعایت استانداردهای فضاهای مسکونی محقق  شود تا بهترین نتیجه ممکن از بازسازی حاصل آید و رضایتمندی چه از نظر فنی و چه از نظر بصری ایجاد شود . اما در اکثر فضاهای مسکونی استانداردهای طراحی داخلی وجود ندارد و این امر باعث ایجاد مشکل در دراز مدت و دلزدگی و آشفتگی روانی می شود .

در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با یک طراحی مناسب یک بازسازی اصولی، استاندارد و کم هزینه  داشته باشید.

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

قبل از شروع هرکاری از یک طراح دکوراسیون داخلی کاربلد کمک بگیرید

اولین و مهم ترین گام برای هر مسئله ای داشتن یک برنامه ریزی صحیح است. در یک باز سازی استاندارد برنامه ریزی و طراحی دقیق دکوراسیون داخلی و هزینه یابی گام نخست و مهمترین مرحله برای یک شروع قدرتمند است که از اتلاف وقت و هزینه شما جلوگیری خواهد کرد. پس بهتر است در این زمینه از یک طراح کمک بگیرید.

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

آیا طراحی دکوراسیون داخلی حتما باید توسط طراح انجام شود؟

یک طراحی درست و استاندارد توسط یک طراح  آگاه به اصول طراحی و دارای تجربه  می تواند مانع از بوجود آمدن اشتباهات در تصمیم گیری شود و در نتیجه از دوباره کاری، هدر  رفتن زمان و هزینه های چند باره جلوگیری خواهدکرد پس مشاوره گرفتن از طراح به هیچ عنوان هزینه اضافی نیست و حتی هزینه های شمارا کاهش و شما را از نتیجه کار مطمئن خواهد کرد .

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

آیا طراحی دکوراسیون داخلی باید مطابق با سلیقه کارفرما انجام شود؟

درجواب این سوال می توان گفت که سلیقه کارفرما از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند تا حد زیادی به طراح کمک کند تا محیطی آرامبخش و مناسب خواسته ها و نیاز های شخص ایجاد نماید اما باید این نکته رادر نظر داشته باشیم که سلیقه و خواسته های کار فرما به عنوان یک فرد غیر متخصص ممکن است با استاندارد ها و اصول فنی و طراحی مغایرت داشته باشد پس بهتر است کار فرما خواسته های خود را مطرح کند و درطراحی و اجرا به طراح آزادی عمل داده و به تخصص او اعتماد نماید .

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

کسی که به سبک خاصی از دکوراسیون علاقمند است نباید سلیقه ی خودش را به طراح بگوید و تصمیم بگیرد که چه چیزی می خواهد؟

همان طور که گفته شد قطعا سلیقه و نظر شخصی که می خواهد در مکانی زندگی یا کار کند در طراحی آن فضا بسیار اهمیت دارد اما ممکن است سلیقه و ذهنیت اشخاص ناشی درک نادرست از فضا و جزئی نگری افراد باشد و البته مدهای غلط نیز در دیکته کردن سلیقه در جامعه بسیار مؤثراند به همین دلیل تغییر نظرات کافرما یکی از مشکلاتی است که همیشه طراحان داخلی را درگیر می کند .

معمولا افراد با دیدن طراحی های گوناگون در منزل دوستان و آشنایان و یا در اینترنت و فضای مجازی از طراح یا مجری طرح میخواند که مشابه آن را در دکوراسیون خود داشته باشند اما نکته اینجاست که اکثر افراد به فضای خود و قابلیت اجرای طرح هادرآن فضا توجه ندارند.

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

طراحی شلوغ و التقاطی یکی از باورهای غلطی است که در دراز مدت اشخاص را از نظر روحی آزرده می کند اما افراد در لحظه طراحی تمایل به طراحی های شلوغ دارند زیرا المان های مختلف را بصورت منفرد و بدون در نظر گرفتن همخوانی مناسب با المان های دیگر در نظر می گیرند. اگرچه اجزای مختلف ممکن است هرکدام به تنهایی زیبا و منحصر به فرد باشند اما عدم هماهنگی و یکدست بودن و یکصدا بودن بین اجزا می تواند نازیبا و بی معنی بنظر برسد.

بسیاری از وسایل و دکوری هایی که کمتر از یک سال مهمان خانه ها هستند نتیجه تصمیم گیری های غلط در خرید هستند. اجزا و المان های دکوراسیون داخلی باید از نظر رنگ، سایز، سبک و ... با اجزای دیگر هارمونی و تناسب داشته باشند و همگی از یک سبک واحد پیروی کنند در غیر اینصورت هزینه و وقت و انرژی اتلاف می شود.

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

برای بازسازی خانه از کدام نقطه باید شروع کرد؟

این که در بازسازی خانه از کدام نقطه باید شروع کرد و کدام کار الویت دارد و چه کاری پیشنیاز کارهای دیگر است مسئله ای است که به حجم تغییراتی که میخواهید انجام دهید بستگی دارد . تغییرات شما ممکن است سطحی و در حد تغییرات ظاهری کوچک مانند تغییر کاغذ دیواری اصلاح نور باشد و یا کمی گسترده تر تعویض کابینت ها ، نقاشی و تعویض سرامیک ها را در نظر داشته باشید اما گاهی باز سازی از کار های سطحی و روبنایی فراتر رفته و احتیاج به تغییرات اساسی مانند تعویض لوله کشی ها تعویض سیم کشی و ایجاد سقف کاذب و یا تغیرات در نقشه ساختمان دارید به هر حال حجم تغییرات شما به هر میزانی که باشد بهتر است با یک طراح مشورت کنید تا او با توجه به تجربه وتخصص الویت و تقدم و تاخر کار ها را برا یتان برنامه ریزی کند.

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

چگونه طراح ما را از نتیجه کار مطمئن میکند ؟

پس از این که شما سلیقه و خواسته های خود را با طرا ح مطرح کردید  و از نظر فنی و انجام پذیری کار با طراح به توافق رسیدید طراح فضا را در محیط دو بعدی و سه بعدی در رایانه پیاده خواهد کرد و شما می توانید قبل از هر اقدامی تصور روشنی از کار داشته باشید و از نتیجه کار اطمینان حاصل کنید .

راز یک بازسازی کم هزینه، استاندارد و اصولی در چیست؟!

چگونه دکوراسیونی یک دست و هماهنگ داشته باشیم؟

طراح به شما کمک میکند تا مطابق شرایط خودتان روحیه تعداد افراد خانواده نیاز ها و سلیقه که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.  یک طراح با آگاهی  با اصول رنگ شناسی هندسه محیطی و اصول طراحی و فنی می تواند فضایی را برایتان طراحی کند که در طولانی مدت نیز از آن لذت ببرید و دکوراسیونی شیک یک دست و کاربردی داشته باشید .

 

کلمات کلیدی:

بازسازی خانه , بازسازی خانه های قدیمی , بازسازی خانه با هزینه کم , بازسازی خانه های قدیمی , بازسازی خانه های قدیمی ایرانی , بازسازی خانه های کلنگی , بازسازی خانه ویلایی قدیمی , بازسازی خانه های فرسوده , بازسازی خانه قدیمی , بازسازی خانه قبل و بعد , بازسازی خانه های قدیمی کوچک , بازسازی خانه 40 متری , بازسازی خانه 60 متری , بازسازی خانه 75 متری , بازسازی دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی , طراح , طراحی استاندارد , طراحی کم هزینه , طراحی اصولی , بازسازی منزل

 

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید