صفحه اصلی / مطالب  / شیشه استین گلاس، ایده ای لوکس در ساخت شیشه های تزئینی ساختمان

شیشه استین گلاس، ایده ای لوکس در ساخت شیشه های تزئینی ساختمان

این محصول با نام های استیند گلاس، استیند گلس، شیشه های تزئینی ساختمان، شیشه های تیفانی نیز گفته می شوند.

شیشه استیند گلاس، شیشه دکوراتیو، شیشه تزئینی ساختمان

درب و پنجره یکی از اعضای جدا نشدنی هر ساختمان هستند به طوری که هیچ ساختمانی فاقد درب یا پنجره نیست. همانطور که می دانید از نگاه معماران و طراحان دکوراسیون داخلی از درب و پنجره هر ساختمان بیشتر به کاربرد عملکردی آنها توجه می شود و کم تر کسی است که از آنها به عنوان مولفه های دکوراتیو نیز در ساختمان بهره برداری کند.

اما در هر صورت درب ها و پنجره های ساختمان ها یکی از عناصری است که دائما جلوی چشم ما هستند و اگر بتواند نقش دکوراتیو نیز داشته باشد. می تواند یکی از زیباترین المان های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی نیز محسوب شود. همچنین می تواند جلوه ی زیبایی از حسن سلیقه و دقت نظر صاحب خانه و یا سازنده ی ساختمان باشد.

استین گلاس چیست؟

استفاده از تکنیک استیند گلس یکی از روش هایی است که به تازگی در ساخت پنجره ها و درب های ورودی و داخلی ساختمان گسترش بیشتری یافته است.

برای آشنایی بیشتر با کاربردها و عملکردهای این صنعت بهتر است با مزایای درب و پنجره های ساخته شده با استیند گلس بیشتر آشنا شویم.

مزایای استفاده از درب و پنجره ی استیند گلس

استین گلاس بعنوان یک المان دکوراتیو

از بزرگترین مزایای استفاده از این صنعت این است که درها و پنجره های معمولی را می توان تبدیل به یک المان دکوراتیو در ساختمان کرد و زیبایی فضای پیرامون را افزود.

دربها و پنجره ها به دلیل ظاهر بسیار ساده و عدم امکان استفاده از آنها بعنوان یک سطح بستر برای نمایش المان های دکوراتیو در اغلب اوقات در طراحی دکوراسیون داخلی منازل یک ضعف به حساب می آید. ایجاد یک المان دکوراتیو که یکی از مولفه های کاربردی در ساختمان محسوب می شود می توان فضایی پر درخشش در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد و آن را مانند قاب عکسی زیبا و هنری که با هنر دستان هنرمندان شکل یافته در جلوی چشم بیننده ظاهر کرد.

ایجاد محدودیت دید و عدم نیاز به پوشاندن پنجره

در فرهنگ ایرانیان که از گذشته معتقد به قائل بودن حریم در داخل خانه بودند و ایجاد پوشش فضای داخل خانه را دارند. اما با استفاده از این تکنیک می توان این ضعف را تبدیل به نقطه ی قوت نمود.

علاوه بر این به دلیل ایجاد محدودیت دید دیگر نیازی به پوشاندن شیشه نیست و می توان آنرا به زیبایی در معرض دید بیننده قرار داد.

نورپردازی فضا و ایجاد درخشش نور

در ساخت شیشه های استیند گلس از تکه های مختلفی شیشه با جنس و رنگهای متفاوتی استفاده می شود. این موضوع باعث شده تا در هنگام تابش نور خورشید بازتاب های متفاوت و متنوعی را به محیط داده و نور را در فضا منتشر کند. تلالو نورهای زیبای شیشه های رنگی با جنس و ضخامت های متفاوت حس بسیار زیبای را به محیط القا می کند. همچنین کیفیت نور فضایی که با استیند گلس ها تزئین شده است با شیشه های معمولی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

مقاومت و استحکام شیشه های استین گلاس

شاید برخی افراد به اشتباه تصور کنند که این شیشه ها صرفاً جنبه زینتی دارند و به خاطر زیبایی و ظرافتشان، از استحکام کمی برخوردارند. در صورتی که این تصور غلط است و باید بدانید که شیشه های استیند گلس عایق حرارتی و عایق صدای بسیار خوبی هستند و در برابر ضربه بسیار مقاوم می باشند. بدین ترتیب با خیال راحت می توانید در ساختمان های خود از این تکنیک بهره برده و جلوه ای از شکوه و زیبایی معماری ایرانی را در فضاهای خشک و یکنواخت امروزی پدید آورید.

کاربردهای استین گلاس

با استفاده از این تکنیک درب های ورودی لابی، پنجره آشپزخانه، درب و پنجره اتاق خواب،  درب ورودی خانه های ویلایی، درب و پنجره های فضاهای تجاری و اداری می توان علاوه بر ایجاد درخشش و افزایش کیفیت نورپردازی فضایی بی نظیر را در معرض دید قرار داد.

 

تصاویر دیگر از انواع کاربردهای شیشه های استین گلاس

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید