صفحه اصلی / مطالب  / فضاسازی اتاق خواب کوچک | استفاده مناسب از فضا های پنهان در اتاق خواب!!

فضاسازی اتاق خواب کوچک | استفاده مناسب از فضا های پنهان در اتاق خواب!!

استفاده مناسب از اتاق خواب های کوچک و کم جا

 

 امروزه بیشتر آپارتمانها بسیار کوچک طراحی می شوند و به نسبت آن اتاقها نیز کوچک هستند . اتاقهایی که با قرار دادن یک تخت دیگر فضایی برای داشتن کمد و قفسه و یا کتابخانه ای کوچک وجود ندارد.شاید شما هم به این مشکل برخورده  باشید ،اتاق خوابتان مساحت لازم برای یک تخت بزرگ و کمدهای لباس و فضاهایی برای رفت و آمدهای راحت نداشته باشد.یا بیشتر فضای اتاقتان را تختتان اشغال کرده است.که این موضوع باعث می شود که جا برای وسایل موردنیاز در اتاق خوابتان کم شود . این مشکل باکمی خلاقیت به راحتی قابل حل است . در اینجا ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید کمبود فضا در اتاقتان را با ایده های جدید جبران کنید.

یک تخت خواب ساده و مدرن که میتواند در زیر آن یک جک قرار داد تا با بالا کشاندن سمت پایین تخت از فضای خالی ریز آن استفاده کرد . البته باید تخت شما به اندازه کافی از سطح زمین اتاقتان فاصله داشته باشد تا فضای مناسبی را برای گذاشتن وسایل ایجاد کند. از این فضا می توان به عنوان یک کمد برای جمع شدن وسایل استفاده کرد.

فضاسازی اتاق خواب کوچک

 

در تخت هایی که امکان وجود جک در زیر آن وجود ندارد میتوان از کشوهایی با عنوان کشو و کمد استفاده کرد. این تخت می تواند دارای کشو های مجزا باشد. کشوهایی که میتواند متصل و یا جدا از تخت باشند. کشوهای جدا از تخت  در بازار موجود است و می توانید آنها را تهیه کنید و در زیر تختتان از آن استفاده کنید.

فضاسازی اتاق خواب کوچک

 

تخت هایی نیز که زیاد از سطح زمین اتاق فاصله ندارند و نمی توان از فضای زیر تخت استفاده کرد می توان به صورتی که در عکس مشاهده می کنید ، دارای قفسه و کمد باشند. این گونه از تخت ها را می توانید به سلیقه خودتان طراحی کنید و به کنار تختان اضافه کنید .

فضاسازی اتاق خواب کوچک

 

 

اگر تخت خواب شما بر روی یک سطح قرار دارد و فضای زیر آن این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید از قفسه وجعبه هایی به عنوان کمد مانند عکس بالا استفاده کنید الگوی خوبی برای ایجاد فضا است و به شما در تقسیم بندی و گذاشتن جعبه ها ایده می دهد.

فضاسازی اتاق خواب کوچک

یک نوع تخت نیز وجود دارد که خود آن دارای یک کشو بزرگ  در جلوی آن به جای طرفین است. این تخت ها به صورت سفارشی طراحی و ساخته می شوند. به دلیل سفارشی بودن این نوع قیمت بالاتری به نسبت تختهای معمولی دارند.

فضاسازی اتاق خواب کوچک

 

 

 

اگر وسایل زیادی در اتاقتان دارید ولی برای چیدمان انها فضای کافی ندارید این تخت که درعکس می بینید می تواند به شما ایده های خوبی دهد . این تخت علاوه بر داشتن کشوهای زیاد دارای کشوهایی با صفحه های تخت است که به عنوان میز می توان از آن در صورت لزوم استفاده کرد . به جای خرید میز جداگانه در اتاق این ایده بسیار می تواند به شما کمک کند تا فضای کمتری را اشغال کنید و فقط در صورت لزوم از میزهای موجود در تخت استفاده کنید.

فضاسازی اتاق خواب کوچک

یک نوع تخت که در بازار بسیار یافت می شوند تخت های کم جا هستند . اگر اتاقتان فضای کافی برای داشتن یک تخت را ندارد و یا در صورت وجود تخت فضا برای رفت و آمد بسیار محدود شده این تخت ها می تواند به شما کمک کند. این تخت ها در مدل های متنوعی تولید و طراحی می شوند. بعضی از آنها به صورت افقی باز می شوند و بعضی دیگر به صورت عمودی. تعدادی دیگر هم هستند که به هر دو صورت باز و بسته می شوند . از ویژگی خوب این تخت می توان گفت که فقط در صورت لزوم و موقع استراحت این تخت ها باز می شوند. در صورت عدم نیاز می توان آن را بست و فضا را برای رفت و آمد خالی کرد.

فضاسازی اتاق خواب کوچک

 

برای مطالعه مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید

دکوراسیون داخلی دکوتوک

 

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی با دکوراسیون داخلی دکوتوک همراه باشید.

 

 

نویسنده:‌‌ عطیه محمد خانی | تحریریه وبسایت DecoTook.com

 

کلمات کلیدی :

فضای کوچک خانه  ,  فضای کوچک آشپزخانه  ,  فضای کوچک , فضای کوچک اتاق خواب , فضاسازی اتاق های کوچک , کم جا  ,  فضای کوچک , اتاق خواب , اتاق خواب کوچک

 

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید