صفحه اصلی / مطالب  / تجهیزات درب ضد سرقت و نقش آن در ایجاد امنیت

تجهیزات درب ضد سرقت و نقش آن در ایجاد امنیت

تجهیزات درب ضد سرقت و نقش آن در ایجاد امنیت

 

درب ضد سرقت

جدید ترین تکنولوژی برای حفظ ایمنی و امنیت ساختمان ها است که برای پیشگیری از سرقت ابداع و ابتکار شده است. این درب ها در مقابل تجاوز سارقین از جهات مختلفی در مقابل آسیب هایی نظیر برش، اهرم کردن، فشارهای قوی و باز کردن قفل در حد نسبتاً مطلوبی مقاوم هستند و از ضریب ایمنی بالایی برخوردارند. اما نباید چنین پنداشت که این ایمنی صد در صد و کاملاً مطلق است. تجربیات موجود نشان داده اند که این ابتکار موفق بوده و از ضریب ایمنی مطلوبی برخوردارند و با درب های معمولی بسیار متفاوت هستند.

درب ضد سرقت

تفاوت درب های ضد سرقت با درب های معمولی

ضخامت چهار چوب درب ضد سرقت حدود بیش از بیست میلیمتر است و فضای داخلی آن با پشم سنگ پر و عایق شده است.

لولاهای درب ضد سرقت معمولاً پنهان هستند و به همین دلیل با روش متداول اهرم کردن  نمیتوان آنها را باز کرد.

پوشش های درب ضد سرقت متشکل از اجناس و مواد شیشه، ام. دی. اف، و یا اچ. دی.اف، صفحات فلزی و سایر مواد مقاوم هستند.

درب ضد سرقت

قفل

درب ضد سرقت دارای یک قفل اصلی و یک قفل ثانوی است. قفل های اصلی در مقابل ابزارهایی مانند دریل آسیب ناپذیر هستند. قفل های ثانوی استوانه ای شکل و دارای پنج زبانۀ قوی هستند.

درب ضد سرقت

قفل هوشمند

می توان برای برخورداری از ضریب امنیت بیشتر از کارت های کُد دار نیز استفاده کرد.

درب ضد سرقت

لایۀ فلزی درب ضد سرقت

داخل درب ضد سرقت لایۀ فلزی به کار رفته است که مقاومت آن را در برابر ابزار سرقت بسیار افزایش داده است.

درب ضد سرقت

مهمترین نکات در خرید درب های ضد سرقت

جنس روکش درب، جنس و ضخامت ورق و فلز استفاده شده، تعداد و کیفیت قفل ها، مقاومت در برابر حرارت و حریق و صدا و رطوبت و نیز اندازه بازشوی این درب ها هستند. البته ویژگی ضد سرقت بودن این درب ها به عامل هایی نظیر نوع درب ضد سرقت، آلیاژ یراق ها، مهندسی ساخت و تولید، جنس و آلیاژ چهارچوب، نوع لولاها و قفل ها و همچنین سلیقه مشتری از نظر مدل و طراحی و غیره بستگی دارد.

درب ضد سرقت

انواع درب های ضد سرقت

درب ضد سرقت دولنگه

درب ضد سرقت دو لنگه دارای ساختار فلزی و نوع چوب ام دی اف و روکش پی وی سی است. یکی از معیارهایی که برای درب ضد سرقت دو لنگه مهم است قدرت مقاومت درب در قسمت عرض فوقانی آن است. عامل مؤثر در مقاومت این درب، همان لنگه های درب هستند.

درب ضد سرقت

لنگه درب از جنس فلز ساخته شده است. دور تا دور لنگه درب نیز از قوطی فلزی ساخته شده است که موجب افزایش مقاومت درب شده است. بهتر است درب ضد سرقت دولنگه دارای آستانه فلزی نباشد و از همان جنس موادی که در کف زمین استفاده شده است برای آستانه نیز استفاده شود. در این صورت مقاومت قسمت پایینی درب افزایش می یابد. البته استفاده از قفل های مولتی سیستم چهارده زبانه خوب است و قابلیت ضد سرقت بودن درب های دولنگه را در عرض بالا تقویت می کند. استفاده از پیم های گاوصندوقی در پشت هر دو لنگه نیز می تواند در مقاومت درب مؤثر باشد. بهتر است درب های ضد سرقت دولنگه دارای طرح هایی باشند که هر دو لنگه بتوانند مکمل هم باشند.

درب ضد سرقت

توصیه می شود از طرح های دو قاب و سه قاب استفاده شود.

بدیهی است امنیت درب های دولنگه نسبت به درب های تک لنگه تا حدودی به دلیل پهنای بالای آنها کمتر است. رگلاژ درب دولنگه در محل تولید و نیز در محل نصب مشکل تر است زیرا یک طرف درب بر روی لنگه درب می نشیند. این امر موجب کاهش مقاومت آن می شود. اگر در درب های دولنگه از لولاهای ترکیه ای استفاده شود بهتر است زیرا احتمال افتادگی درب به مرور زمان و خارج شدن آن از رگلاژ بیشتر از درب های معمولی است.

درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت

در مورد روکش این درب ها بهتر است از روکش چوبی با رنگ پلی استر استفاده شود زیرا در صورت ایجاد هر گونه خط و خش بر روی روکش چوب می توان با بتونه  همرنگ، روکش چوب را اصلاح کرد.

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت با پوشش لمینیت

مدل لمینیت همان طور که از نام آن پیداست دارای روکش لمینیت بوده و ترکیبی از طرح های سی.ان.سی و برجسته روی آنها اجرا شده است. ضمناً ماده کامپوزیت به کار رفته روی درب موجب مزید  زیبایی آن شده است.

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت مجهز به بازکن برقی

بسیاری از افراد بنا بر موقعیت های حساس شغلی یا خانوادگی خود و  به منظور ایجاد امنیت در مقابل ورود افراد مشکوک و دارای نیت سوء علاقمند به استفاده از روزنه چشمی و درب با قابلیت بازکن برقی هستند. با این قابلیت می توان با شنیدن صدای زنگ و پس از دیدن شخص مراجعه کننده، در صورت تمایل به ورود وی، با فشارکلید برقی درب باز شود. ضمناَ تصویر ویدیویی شخص در حافظه ذخیره می شود.

درب ضد سرقت

البته به منظور ارتقاء امنیت می توان درب ضد سرقت را به دزدگیر با زنگ هشدار دهنده نیز مجهز کرد. برخی منازل به دلیل حضور سالمند یا معلول در منزل و برخی فروشگاه های دارای اشیاء گران قیمت مثل صرافی ها و طلا و جواهر فروشی ها به این قابلیت مایل و نیازمند هستند.

درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت موجود در بازار کنونی ساخت داخلی ایران و ساخت کشورهای چین و ترکیه هستند. طبعاً قیمت یراق آلات و قطعات درب ضد سرقت بستگی به کشور سازنده آنها دارد.

درب ضد سرقت

برای مطالعه مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید

دکوراسیون داخلی دکوتوک

 

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی با دکوراسیون داخلی دکوتوک همراه باشید.

نویسنده:‌‌ سید حسین الوانکار | تحریریه وبسایت DecoTook.com

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید