paper_product_path_link

مزایا و معایب کابینت های ام دی اف (MDF)

کابینت های ام دی اف به علت قیمت مناسب نسبت به کابینت های چوبی و کابینت های روکش چوب و همین طور مقاوم بودن آنها در برابر رطوبت، امروزه در اکثر خانه ها مشاهده می شود.

 

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

 

مزیت کابینت های ام دی اف  (MDF)

1.      هزینه پایین
برجسته ترین مزیت کابینت ام دی اف (MDF) قیمت آن است. از آنجایی که ام دی اف (MDF) از فیبرهای چوبی، موم و رزین ساخته شده است، ارزان تر از کابینت های تمام چوب، استیل زنگ نزن و سایر جنس های کابینت هستند. بنابراین اگر می خواهید کابینت های آشپزخانه تان را با هزینه مناسبی نونوار کنید، کابینت های ام دی اف گزینه ایده آلی است.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

2.       به راحتی تمیز می شوند.
از آنجایی که سطح کابینت های ام دی اف (MDF) از لایه نازک وینیل تشکیل شده است، به راحتی تمیز می شوند. بیشتر لکه ها را می توانید با اسفنج یا یک تکه پارچه نرم و آب پاک کنید. برای لکه های مقاوم تر، می توانید به اسفنج تان کمی شوینده خانگی غیر ساینده اضافه کنید. با وجود این، از به کار بردن شوینده های قوی که حاوی مواد نفتی، الکلی یا استون هستند، خودداری کنید زیرا ممکن است به سطح کابینت آشپزخانه آسیب برسانند. پس از پاک کردن لکه، کابینت را با دستمال کاغذی خشک نمایید تا از آسیب های ناشی از رطوبت جلوگیری شود.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

3.       بدشکل و دچار انحراف نمی شوند.
برخلاف کابینت های چوبی، کابینت های ام دی اف (MDF) مستعد تاب برداشتن و انحراف نیستند. در کابینت هایی که تاب بر می دارند، درب کابینت به خوبی بسته نمی شود، طبقه ها نامتقارن می شوند و حتی شاید ظاهری غیرجذاب و نامتقارن پیدا کنند. اگر کابینت های چوبی در محیط بسیار مرطوب استفاده شوند، احتمال دارد که این مشکلات پیش بیاید. کابینت های ام دی اف (MDF) جایگزین ایده آلی برای آب و هوا و یا فضای بسیار مرطوب هستند زیرا دیگر لزومی ندارد که نگران بدشکل شدن یا آسیب ناشی از رطوبت باشید.


مزایا و معایب کابینت ام دی اف

معایب کابینت های ام دی اف  (MDF)

1.      نیاز به مراقبت بیشتر در نگهداری
کابینت های ام دی اف در شرایط عادی از دوام مناسبی برخوردارند. اما کافیست دچار خراشیدگی یا تورفتگی شود تا تمام کابینت در معرض آسیب قرار گیرد. زیرا آسیب پذیرترین بخش آن یعنی مغز ام دی اف در مجاورت عوامل آسیب رسان قرار می گیرد. کابینت های آشپزخانه ام دی اف معمولاً قابل تعمیر نیستند، بنابراین بسیار مهم است که حواستان باشد دچار کوچک ترین شکاف یا ضربه ای نشوند. با وجود این، بعضی از آسیب ها معمولا اجتناب ناپذیرند و در نتیجه کابینت های ام دی اف در مقایسه با کابینت های چوبی، فلزی و سایر جنس های کابینت در مدت زمان کوتاه تری نیاز به تعویض پیدا می کنند.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

2.      حساس به حرارت
کابینت های ام دی اف (MDF) بسیار به حرارت و گرما حساس هستند. اگر کابینت های ام دی اف را در مجاورت اجاق گاز قرار دهید، ممکن است حباب، برجستگی و یا پوسته پوسته شدن را در آنها مشاهده کنید زیرا به سطح وینیل آسیب می رسد. همچنین، کابینت های ام دی اف رنگ شده اگر در مجاورت منبع گرما نصب شوند ممکن است کمی رنگ پریده گردد و یا هاله ی زرد نه چندان زیبایی را به خود بگیرد.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

3.      ناسازگار با محیط های مرطوب

اگرچه اغلب کابینت های ام دی اف تا حدی در مقابل رطوبت مقاوم هستند؛ اما در هر صورت چوب نهایتاً در مقابل آب ضعیف است و در صورت نگهداری دائمی در مناطق و محیط های مرطوب می تواند منشاء و خوراک حشرات موذی مثل سوسک و ... شود و کاملاً غیر بهداشتی باشد. بنابراین در صورتی که محیط مد نظر شما دارای چنین شرایطی است بهتر است قبل از ساخت کابینت اطلاعات کافی در این موارد بدست آورید.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

 

گردآوری: الهام الوانکار

 

تگ: جنس مناسب کابینت- مزایای کابینت ام دی اف- تفاوت جنس های مختلف کابینت- معایب کابینت سفید کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف ام دی اف نیمه براق قیمت کابینت فلزی با درب ام دی اف- کابینت های گلاس خوبه؟ - تفاوت کابینت های گلاس با mdf مشکلات کابینت های گلاس بهترین نوع کابینت چیست؟

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید