صفحه اصلی / مطالب  / استفاده از آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

استفاده از آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

استفاده از آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

 

آینه کاری، هنری است که از دیرباز، ایرانیان در معماری داخلی و تزیین نما از آن بهره گرفته اند و آینه در ادب فارسی به معنای پاکی، صفا، راستی و روشنایی است. جلوه های بسیار زیبای این هنر را در انواع تالارها، بناهای تاریخی، کاخ ها و همچنین اماکن مذهبی مانند زیارتگاه ها و مساجد مشاهده می کنید.

 

آینه دکوراتیو

 

اما امروزه استفاده از هنر آینه کاری از محدوده اماکن مذهبی و کاخ های سلطنتی خارج شده و به طور گسترده در هتل، رستوران، تأتر، فروشگاه و حتی خانه های شخصی نیز به کار می رود و با نوآوری های تازه همراه شده است.

 

آینه دکوراتیو

 

یکی از این نوآوری ها استفاده از آینه های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی و منازل است. منشأ جذابیت آینه و خلق این رویکردهای نوآورانه، ناشی از اهمیت روشنایی است و نقشی که آینه در انعکاس نور و انرژی ایفا می کند.

 

آینه دکوراتیو

 

حاصل هنر آینه کاری ایجاد فضایى درخشان و پر تلالؤ است که از بازتاب پى در پى نور در قطعات آینه پدید می آید. ضمن اینکه نور در معماری ایرانی و اسلامی همیشه به منزله روشن کردن کامل فضا بکار نمی رود و بلکه گاهی جنبه عرفان و تقدس به خود می گیرد و جنبه های دیگر فضا مانند رنگ، بافت و غیره را تحت تاثیر قرار می دهد و بر آن ها تأکید می کند.

 

آینه دکوراتیو

 

این روزها آینه های دکوراتیو در اشکال و اجناس گوناگون در بازار وارد شده اند. از جمله آینه هایی با قاب های فانتزی، آینه های شیشه ای با قطرهای نسبتا ضخیم و نیز آینه هایی با قطر کمتر و ارزان تر به جنس پلکسی گلس وجود دارد.

 

آینه دکوراتیو

 

در میان انواع و جنس های گوناگون، آینه های پلکسی گلس، سبک و نسبتا ارزان است، به اشکال دلخواه برش می خورد و مزیتی که دارد این است که قطعات آن را به سادگی می توانید روی دیوار نصب کنید.

 

آینه دکوراتیو

 

اشکال مختلف این آینه ها برای اتاق خواب و پذیرایی مناسب است. حتی به دلیل اینکه در برابر رطوبت مقاوم هستند در سرویس بهداشتی نیز می توانید آن ها را استفاده کنید.

 

آینه دکوراتیو

 

خوبیِ آینه های پلکسی گلس این است که برداشتن و یا جابجایی آن بسیار آسان است و هیچ گونه صدمه ای به دیوار نمی زند.

 

آینه دکوراتیو

 

برای جا به جایی کافی است ازحرارت سشوار استفاده کنید تا از دیوار جدا شود. همچنین معمولا این نوع آینه در برابر رطوبت و نور شدید مقاوم است و تغییر رنگ نمی دهد. معمولا این آینه ها در سه رنگ‌ طلایی، نقره ای و مشکی در بازار موجود است.

 

آینه دکوراتیو

.

 

کلمات کلیدی: آینه پلکسی گلس , آینه دکوراتیو , دکوراسیون منزل , خرید آینه دکوراتیو , آینه کاری , معماری داخلی

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید