صفحه اصلی / مطالب  / برای خرید شیرآلات به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید شیرآلات به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید شیرآلات بهداشتی

در خرید شیرآلات بهداشتی به چند نکته باید توجه داشت که به ترتیب اهمیت عبارتند از:

جنس شیرآلات

روکش شیرآلات

انواع برندهای شیرآلات بهداشتی موجود در بازار

برخی نکات مهم بازار برای خرید شیرآلات

 

خرید شیرآلات

 

جنس شیرآلات بهداشتی

به طور کلی بدنه ی اصلی شیرآلات بهداشتی از دو جنس «برنج» و «سرب خشک» ساخته می شوند. توجه داشته باشید با توجه به اینکه سرب خشک پس از مدتی در واکنش با آب دچار خوردگی شده و وارد آب آشامیدنی می شود برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و هنگام خرید دقت کنید شیر مورد نظر شما حتما از جنس برنج باشد. اگرچه شیرهایی که از سرب خشک ساخته می شوند ارزان تر هستند ولی خیلی سریع تر دچار پوسیدگی شده و عمر کوتاهی دارند.

 

خرید شیرآلات

 

روکش شیرآلات بهداشتی

آبکاری یا پوسته خارجی شیرآلات همان پوسته ی بیرونی است که پوشش نهایی شیرآلات را تشکیل می دهد. هرچقدر کیفیت آبکاری بهتر باشد شیرآلات دیرتر فرسوده می شوند. دو مورد در کیفیت آبکاری تأثیرگذار است یکی جنس آبکاری و دیگری ضخامت آن. روکش های مختلفی برای آبکاری وجود دارد از قبیل برنج (روکش طلایی)، اپوکسی(رنگی)، نیکل، برنز، مس و استیل(کروم). بهترین روکش در بازار روکش استیل است. زیرا هم در برابر پوسیدگی مقاوم است و هم به لحاظ ظاهر لکه را کمتر نشان می دهد. دیگر آلیاژها نیز به دلیل تقاضای کمتر، قیمت بالاتری دارند و به صورت محدود یا سفارشی تولید می شوند.

 

خرید شیرآلات

 

بهترین برندهای شیرآلات بهداشتی موجود در بازار کدامند

به طور کلی عدم توجه به برندهای با کیفیت و استاندارد شیرآلات و تنها مد نظر قرار دادن قیمت پایین علاوه بر ایجاد هزینه و دردسر باعث هدر رفت منابع ملی نیز می شود. اما هر خرید ارزان قیمتی نیز نشانه ی بی کیفیت بودن کالا نیست. همچنین وجود علامت استاندارد نیز بیانگر کیفیت مطلوب کالا است. اما این موضوع تنها یکی از فاکتورهای خرید این کالاهاست و عوامل دیگری نیز در تعیین کیفیت کالا مؤثرند. به طوری که با وجود تنوع محصولات موجود در بازار، خریدار در انتخاب کالای با کیفیت دچار مشکلات متعددی می شود.

در مورد شیرآلات نمی توان به قطعیت گفت کدام جنس بهتر از دیگری است؛ زیرا اکثر شرکت های اروپایی و آمریکایی سفارش محصولاتشان را به چین می دهند و تحت لیسانس این شرکت ها در چین تولید و به بازار عرضه می شود. در کنار این محصولات، خود چین هم محصولات مشابهی با کیفیت نسبتاً پایین تری تولید می کند. اما اگر بخواهیم جانب انصاف را رعایت کنیم می توان گفت تفاوت فاحشی با نمونه های تحت لیسانس ندارند. در این میان حتی بعضی کشورهای ایرانی هم قطعات را از چین وارد کرده و تحت لیسانس یکی از شرکت های اروپایی آنها را مونتاژ می کنند و با چند سال خدمات پس از فروش به بازار عرصه می کنند. البته همین برندها نیز کیفیت قابل قبولی دارند.

اگرچه برخی از قطعات تولیدات داخل از چین وارد می شوند اما این امر دلیلی بر عدم توانمندی شرکت های داخلی در امر تولید این قطعات نیست و به گفته تولید کنندگان شیرآلات، واردات کارتریج  استفاده شده در داخل شیرآلات تنها به دلیل کاهش قیمت نهایی کالا است. بنابراین نباید تنها به نام کشورهای اروپایی در انتخاب شیرآلات دل بست، بلکه بهتر است با توجه به توان و تخصص تولیدکنندگان داخلی از محصولات باکیفیت بالاتر در سطح استاندارد کشورمان استفاده کنیم.

 

پس پیشنهاد ما این است که قبل از دست به جیب شدن برای پرداخت صورتحساب خوب به کارخانه تولیدکننده شیر مورد نظر و البته کشور سازنده یا واردکننده آن و خدمات پس از فروش و گارانتی دقت کنیم، چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن است دچار دردسر شده و مجبور به تعویض کل شیر شوید. به طور مثال در برخی شیرها، کارتریج خاصی به کار رفته که در صورت خراب شدن اگر توان تهیه آنها را در بازار داخلی کشورمان نداشته باشید مجبور خواهید شد کل شیر را عوض کنید که برای شما تجربه‌ای ناخوشایند خواهد بود. البته این تنها نقطه ضعف نیست بلکه با توجه به تنوع کنونی بازار و ورود تکنولوژی‌های الکترونیک در برخی شیرآلات اگر از برندهایی که به صورت عمده وارد ایران نشده ‌اند و خبری از نمایندگی آنها نیست خرید کرده باشید، باید آمادگی دردسر را داشته باشید.

 

خرید شیرآلات

 

خرید شیرآلات

 

خرید شیرآلات

 

 

برندهای شیرآلات موجود در بازار ایران عبارتند از:

شیرالات قهرمان

شیرالات راسان

شیرالات سهند

شیرالات شودر

شیرالات شایان

شیرالات درخشان

 

برخی نکات مهم بازار برای خرید شیرآلات

·        در بازار شیرآلات به صورت تکی یا یک دست کامل شامل شیرتوالت، شیر حمام، شیر روشویی، شیر سینک ظرفشویی فروخته می شوند.

·        شیر سینک با عَلَمی ثابت و متحرک(یا شاوری) در بازار موجود است.

·        شیرهای پیسوار از جنس برنجی و پلاستیکی در اندازه 2/1 و 8/3 در بازار وجود دارد.

·        شیرآلات اهرمی محبوترین نوع در بازار برای ساختمانها هستند و برای مکانهای عمومی شیرهای پدالی و چشمی بیشتر استفاده می شوند.

·        برای انتخاب شیرآلات آشپزخانه و روشویی حتما به اندازه سوراخهای روی آنها و مطابقت ان با شیرآلات موجود در بازار برای خرید توجه کنید.

·        در خرید برندهای خارجی حتما به جنس مغزی شیر که از برنج باشد و روکش آبکاری آن با توجه به فضای دکوراسیون خانه خود دقت کنید.

·        به ضمانت نامه و خدمات پس از فروش تولیدکنندگان توجه کنید که البته برای برندهای خارجی نمایندگی و ضمانت و خدمات پس از فروش مطمئن وجود ندارد.

·        به وجود داشتن قطعات یدکی و تعویضی شیرآلات در بازار توجه کنید.

 

خرید شیرآلات  

 

خرید شیرآلات

 

برای مطالعه مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید

دکوراسیون داخلی دکوتوک

 

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی با دکوراسیون داخلی دکوتوک همراه باشید.

نویسنده:‌‌ م. شجاع | تحریریه وبسایت DecoTook.com

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید