صفحه اصلی / مطالب  / خرید ست کوسن و رانر، شیوه ای ارزان در تغییر دکور خانه

خرید ست کوسن و رانر، شیوه ای ارزان در تغییر دکور خانه

کاربردهای ست کوسن و رانر در ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از کاربردهای کوسن ایجاد فضای دلنشین و چشم نواز در آرایش مبلمان است. کوسن ها سهم بسزایی در ایجاد یک فضای گرم، راحت و زیبا دارند و با ایجاد تنالیته های مختلف رنگی و طرح های متنوع قادرند انرژی مضاعفی به محیط ببخشند. همچنین استفاده از کوسن ها برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی منزل بسیار ارزان، راحت و قابل دسترس است. اما در ابتدا لازم است بدانیم چه تعداد کوسن و با چه نوع چیدمانی برای هر مبلمان برای خلق چنین فضایی لازم است.

خرید ست کوسن و رانر

اگرچه کوسن یکی از المان های فرعی در مبلمان و طراحی فضای داخلی محسوب می شود اما با وجود تنوع بسیار زیاد آن در انتخاب رنگ، طرح، شکل، اندازه و جنس حق انتخاب گسترده ای در اختیار طراحان داخلی می گذارد. یکی از نقش های مهم کوسن در دکوراسیون داخلی ایجاد ارتباط بصری بین عناصر مختلف در فضا است.  رنگها تاثیرات مستقیم بر روحیه و رفتار انسان می گذارد.

خرید ست کوسن و رانر

تاثیر رنگ بر چیدمان و دکوراسیون داخلی همچون روحی است که در یک بدن حاکم است و به آن حیات می دهد. همانطور که یک جسم بدون روح فاقد احساس و جذابیت و سرزندگی است فضای پیرامون ما نیز بدون رنگ کاملاً سرد و بی روح است. رنگها قادر هستند بسیاری از احساسات انسانی را برانگیزند. استفاده از رنگ های متضاد و خالص تر می تواند فضا را زنده، پویا و پر تکاپو کند. رنگ های شاد انرژی بیشتری در فضا آزاد می کنند.

از این منظر انتخاب و نحوه ی استفاده از رنگ ها در کوسن یکی از مقوله های بسیار مهم محسوب می شود.

خرید ست کوسن و رانر

کوسن ها می توانند فضای راحت و صمیمی خلق کنند

نوع کاربری فضا را در انتخاب کوسن مناسب در نظر بگیرید. اگرچه الگوی بخصوصی در تعداد و ابعاد کوسن ها وجود ندارد، اما بطور کلی در فضای خصوصی از تعداد بیشتر و متنوع تری از کوسن استفاده می شود زیرا کوسن ها می توانند فضای راحت و صمیمی خلق کنند. البته افراط در کوسن های با رنگ ها و طرح های متنوع نیز در طولانی مدت نوعی آشفتگی بصری ایجاد می کنند.

خرید ست کوسن و رانر

کوسن ارزان، راحت و در دسترس است

یکی از مزایای ایجاد تغییرات در خانه با استفاده از کاور کوسن ارزان بودن و در دسترس بودن آن است. افرادی که به مد اهمیت می دهند در نظر داشته باشند یکی از مزایای استفاده از کوسن برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزل این است که حتی اگر طرح یا رنگ آن از مد بیفتد به راحتی و با کمترین هزینه قابل تعویض و جایگزینی خواهد بود و این در مقایسه با سایر روش های تغییر دکوراسیون بسیار ارزان تر و راحت تر است. تصور کندن و جایگزین کردن کاغذ دیواری دیوارهای خانه و یا نقاشی مجدد و ... حتی قابل مقایسه با عوض کردن کاور کوسن ها نیست و این در حالی است که هردو تقریبا به یک اندازه تغییر ایجاد می کنند و تاثیر گذاری تقریبا یکسانی دارند. حتی کاور کوسن قابل استفاده در آینده و یا برای شخص دیگر نیز خواهد بود اما کاغذ دیواری تنها یکبار و برای یک دیوار قابل استفاده است. همچنین در مورد فرش و تعویض وسایل دیگر نیز دردسرهای خاص خودش را دارد.

خرید ست کوسن و رانر

کوسن را به راحتی با وسایل دیگر ست کنید

از مزایای دیگر استفاده از کوسن ها می توان به قابلیت ست کردن کوسن با المان های دیگر فضای خانه اشاره کرد بطور مثال می توانید کوسن را با شید یا کلاهک آباژور، با پرده، با ساعت دیواری، با پارچه رومیزی، با طرح های سینی، با ماگ و ... ست کنید. نمونه هایی از ست کوسن و رانر و رومیزی و کلاهک آباژور در ادامه خواهد آمد.

خرید ست کوسن و رانر

انواع مدلهای چیدمان کوسن

کوسن های با ابعاد متفاوت استفاده کنید. زیرا یکی از وظایف کوسن تنظیم میزان عمق مبلمان متناسب با قد افراد است. در نظر داشته باشید مبلهایی که عمق زیادی دارند تعداد بیشتری کوسن با ابعاد بزرگتری نیاز دارند و همچنین برای مبلمان با عمق کم تعداد کم با ابعاد کوچکتر کوسن کافی است. عمق مناسب برای مبلمان وقتی تامین می شود که در حالت نشسته زانوی فرد در حالت نشسته (کاملاً به پشتی تکیه داده باشد) لبه ی مبل قرار بگیرد.

خرید ست کوسن و رانر

انواع کوسن از نظر جنس و نحوه دوخت

جنس کاور کوسن ها می تواند پارچه مخمل، پارچه کتان، ساتن، گلیم و ... باشد که هر کدام متناسب و هماهنگ با اجزای دیگر خانه استفاده می شوند و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. کوسن ها می توانند یک رو یا دورو باشند. کوسن های دورو از دو طرف قابل استفاده هستند اما کوسن های تک رو یک طرف نما و طرف دیگر آستر دارند. به زیپ کوسن نیز توجه کنید زیپ بعضی کوسن ها در پشت آنهاست و بعضی دیگر در لبه کار. لبه بعضی کوسن ها نوار دوخته می شود و بعضی دیگر بدون نوار هستند.

خرید ست کوسن و رانر

خرید ست کوسن و رانر

انواع مدل های کوسن از نظر شکل

شکل کوسن ها نیز می تواند کاملاً متفاوت و حتی متضاد باشد. از کوسن های فانتری که بگذریم که هر شکل و اندازه ای می توانند داشته باشند، دو شکل کلی کوسن ها مربع، مستطیل و دایره هستند که همه ما کوسن های دایره ای پر زرق برق را با آن دکمه بزرگ در وسط زمانی بیاد داشتیم که اکنون دیگر کمتر به چشم می خورد. امروزه اغلب کوسن ها به شکل مربع در ابعاد مختلف هستند و به تازگی کوسن های مستطیل نیز جایگاه ویژه ای در بین کوسن ها برای خود پیدا کرده اند.

خرید ست کوسن و رانر

انواع چیدمان کوسن ها بر روی مبل

توجه داشته باشید فروشندگان و تولید کنندگان اغلب کوسن ها را بصورت کاور می فروشند و الیاف داخل آن را می بایست جداگانه بخرید. الیاف داخل کوسن ها انواع متفاوتی دارد. می تواند ابر، ضایعات ابر، خرده پارچه، ویسکوز، پنبه و ... باشد. حتما توجه داشته باشید کوسنی که خریداری می کنید دارای زیپ و آستر جداگانه از کاور باشد تا در زمان نیاز به شستشو به راحتی بتوانید کاور را جدا کرده و بشویید.

خرید ست کوسن و رانر

انتخاب پارچه کوسن

نوع رنگ و پارچه نیز بسیار قابل تامل است زیرا بعضی از شیوه های رنگ آمیزی هستند که به راحتی در ماشین لباسشویی رنگ آنها به رنگ دیگری تبدیل شده یا رنگ پس می دهند. معمولاً نقش هایی که رنگ آنها در درجه حرارت بالا شکل می گیرند مثل چاپ سابلیمیشن یا چاپ حرارتی قابل اعتمادتر از شیوه های دیگر رنگ آمیزی هستند و ثبات بیشتری دارند.

خرید ست کوسن و رانر

انتخاب رنگ کوسن

در مورد انتخاب رنگ کوسن های نیز در نظر داشته باشید رنگ کوسن باید متفاوت یا متضاد با رنگ مبلمان و هماهنگ با رنگ پرده یا مواردی باشد که می خواهید با هم ست کنید. زیرا در صورتی که رنگ آنها در طیف رنگ مبلمان باشد کمتر به چشم می آید. همچنین رنگ مبلمان نیز اگر رنگ خنثی (مثل خاکستری و کرم) باشد اغلب رنگها روی آن خواهد درخشید. اما رنگ کوسن ها نباید خنثی باشند بلکه برای داشتن محیط زنده، شاد و پویا می بایست از رنگ های کروماتیک، سرزنده و متنوع استفاده کنید.

خرید ست کوسن و رانر

کوسن مخمل سنتی چاپی

کوسن مخمل سنتی یکی از انواع کوسن هاست که به دلیل نوع پارچه مرغوب و کیفیت چاپ بالا و قابل شستشو با درجه حرارت بالا با انواع شوینده ها امروز طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است. همچنین این نوع کوسن تنوع بسیار زیادی دارد و در تیراژهای پایین نیز قابل سفارش است. فروشگاه هایپرتوک نیز انواعی از آن را برای فروش دارد.

نکات مهم در انتخاب کوسن مناسب

همه ی کوسن ها ساده نباشد و در هر مبلمان حداقل از یک کوسن طرح دار استفاده شود

اگر مبلمانتان پارچه طرح دار دارد کوسن را ساده انتخاب کنید و اگر مبلمان ساده است کوسن ها را طرح دار انتخاب کنید. اما اگر هنوز مبلتان را انتخاب نکرده اید مبلمان ساده با یکی از رنگ های خنثی (مثل خاکستری یا کرم) انتخاب کنید زیرا اکثر کوسن ها را هر طرح و رنگی که باشند می توانید با آن ست کنید.

کوسن های بزرگتر را پشت و کوسن های کوچکتر را در جلو قرار دهید تا همگی به نحو مناسب دیده شوند.

برای چیدمان کاناپه های سه نفره و دو نفره می توانید از نحوه ی چیدمان شکل زیر نیز ایده بگیرید:

خرید ست کوسن و رانر

شما هم می توانید مطالب و ایده های خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.


برای مطالعه مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید

دکوراسیون داخلی دکوتوک

 

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی با دکوراسیون داخلی دکوتوک همراه باشید.

نویسنده:‌‌ احسان الوانکار | تحریریه وبسایت DecoTook.com

 

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید