صفحه اصلی / مطالب  / قیمت رنگ کاری ساختمان | تعرفه نقاشی و رنگ آمیزی منزل

قیمت رنگ کاری ساختمان | تعرفه نقاشی و رنگ آمیزی منزل

 

محاسبه قیمت رنگ کاری و نقاشی ساختمان + جدیدترین و آخرین قیمت رنگ آمیزی

نقاشی ساختمان قیمت

قیمت نقاشی ساختمان نشأت گرفته از سه عامل اصلی است. یکی میزان کیفیت و مرغوبیت  مواد و مصالح که شامل نوع رنگ ، روغن ، بتونه ، حلال و سایر مواد و ملزومات و همچنین  ابزار و تجهیزات حرفه ای و مرغوب از نظر کمّی و کیفی است.  دیگری تخصص، تجربه، تبحّر، مهارت و هنر دست نقاش ساختمان یا همان مجری است. سوم  عوامل روحی و روانی و شخصیتی نظیر وجدان کاری، انگیزه، حوصله، سلیقه، انصاف و نیز رضایت از کارفرما از نظر شخصیتی، اخلاق و نیز رضایت از میزان وجه قرارداد است.

نقاشی ساختمان قیمت

نقاشی ساختمان قیمت

اشخاص حرفه ای را از ابزارشان بشناسید

افرادی که برای کار خود ارزش قائل هستند به کامل بودن و کیفیت ابزارشان نیز قائل به اهمیت هستند. برای فهمیدن این موضوع می توانید برای قرار بازدید از نقاش بخواهید راجع به ابزارش و تجهیزاتی که مربوط به او است توضیحاتی بدهد. داشتن ابزار تمیز، مرتب و سالم نشانگر حرفه ای بودن یک نقاش یا مجری در همۀ رشته هاست .

نقاشی ساختمان قیمت

نقاشی ساختمان قیمت

اطمینان از کیفیت کار

اگر اولین مرتبه ای است که میخواهید با او کار کنید و شخص مؤثق و قابل اعتمادی او را به شما معرفی نکرده است و  بخصوص اگر حجم و میزان کار مورد نظر شما زیاد است توصیه می شود از طریق یکی از  این دو روش و یا هر دو روش از میزان توانایی و سطح کیفیت کار او و تیم همراهش اطمینان حاصل کنید:

  1. بازدید از نمونه کارهای انجام شدۀ قبلی ایشان.
  2. تفویض فقط یک قسمت از کار به ایشان.

نقاشی ساختمان قیمت

کیفیت مواد و مصالح

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم و موثر در قیمت یک کار نقاشی استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت است. معمولاً در تمامی کارها مواد اولیه مورد استفاده تاثیر مستقیم در کیفیت و نتیجه نهایی کار می گذارد. مصالح مرغوب و با کیفیت گران تر هستند. اما اصرار بر قیمت کم می تواند بعضی از نقاشان را برای راضی نگه داشتن مشتریان خود به این وسوسه بیاندازد که از مصالح ارزان تر و یا حداقل مخلوط کردن مصالح و رنگ های بی کیفیت استفاده کنند.

نقاشی ساختمان قیمت

از طرح و پیشنهاد قیمت های ارزان استقبال نکنید

این عبارت معروف را همواره به خاطر داشته باشید که « من آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم» زیرا خرید کالا یا خدمات ارزان معمولاَ گران تر تمام میشود. حتی از قدیم گفته اند  « هیچ کالای ارزانی بی دلیل نیست». بنابراین اگرچه در نرخ پیشنهادی او تأمل و دقت می کنید اما هوشیار باشید تخفیف غیر معقول به او تحمیل نکنید. به این نکته مهم توجه فرمائید که هدف هر پیمانکار از انجام کار تحصیل درآمد و سود است. هیچ کس نباید مجانی کار کند.

نقاشی ساختمان قیمت

انواع رنگ های ساختمانی

رنگ پلاستیک

رنگ روغنی

رنگ آکرولیک

نقاشی ساختمان قیمت

انواع روش ها و مراحل  نقاشی های ساختمانی

رنگ روغنی، رنگ پلاستیک، رنگ آکرولیک، مولتی کالر، پتینه کاری، لکه گیری و گچ کاری یا سیمانکاری جزئی زیر کار برحسب مورد در محدوده کار نقاشی، سمباده کاری و سیقل زیر کار، روغن کاری و بتونه کاری زیر کار طی دفعات مورد نیاز تا پوشش کامل، تعداد دفعات رنگ کاری تا پوشش کامل. سیقل روی کار قبل از پوشش نهایی رنگ.

نقاشی ساختمان قیمت

نقاشی ساختمان قیمت

محاسبه متراژ

محاسبه متراژ به دو صورت برآورد می شود. یک برآورد کلی که زیاد دقیق نیست در این روش متراژ زیربنا را ضربدر 3 می کنند. مثلاً یک واحد 60 متری 180 متر مربع سطح قابل رنگ آمیزی دارد. این نحوه محاسبه متراژ از قدیم در مورد نقاشی و گچ کاری ساختمان به کار برده می شده است. این شیوه محاسبه متراژ دم دستی تر و سریع ترین شیوه محاسبه متراژ سطح رنگ آمیزی است. در مورد رنگ آمیزی باید بگوییم هرچقدر فضا بزرگتر باشد و خرده کاری ها کمتر صرفه اقتصادی بیشتری برای نقاش دارد. زیر خرده کاریها (لبه ها، نرده، چهارچوب، قاب پنجره، لبه نورمخفی، باز، ستون ها، باز و بسته کردن کلید پریزها و ...) همیشه دست گیر هستند و به فرصت بیشتری احتیاج دارند. زیرا زیرسازی و بتونه کاری آنها نیاز به ظرافت و صرف زمان بیشتری دارد. البته بعضی ها معتقدند هرچقدر یک واحد مسکونی بزرگتر باشد خرده کاریهای بیشتری نیز دارد. بطور مثال یک واحد 60 متری 1 اتاق دارد و یک واحد 150 متری 3 اتاق. بعضی دیگر از نقاشان چهارچوب ها و درب ها و قاب پنجره ها را بطور جداگانه در برآورد قیمت محاسبه می کنند.

نقاشی ساختمان قیمت

نقاشی ساختمان قیمت

قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان بر حسب متراژ سطح رنگ آمیزی شده است. در انتخاب بهترین همیشه 3 پارامتر را باید در نظر گرفت. کیفیت، زمان، هزینه. در اصول مدیریت قراردادها حالت بهینه زمانی است که همه ی این پارامترها در حد تعادل قرار داشته باشند. چون قطعاً با طولانی تر کردن زمان می توانید از نقاشان مبتدی نیز استفاده کنید. اما این کار هرگز پیشنهاد نمی شود زیرا غیر از اینکه باید نسبت به کار تسلط کامل داشته باشید دچار چالش های فراوان خواهید شد. حتی ممکن است کار به پایان نیز نرسد و مجبور شوید حاظر باشید دو برابر هزینه کنید اما اکثر نقاشان حرفه ای کاری که قبلاً کسی خراب کرده باشد حاضر به اصلاح کردنش نیستند. بنابراین بهتر است در انتخاب نقاش مناسب به هر سه پارامتر توجه داشته باشید.

نقاشی ساختمان قیمت

نقاشی ساختمان قیمت

مقدار رنگ مورد نیاز

عوامل موثر در مقدار رنگ مورد نیاز عبارتند از: مهارت نقاش و بافت زیرکار. بطور مثال اگر بافت زیرکار دیوار آجری تزئینی باشد مقدار مصرف رنگ بسیار زیاد خواهد بود. یا اینکه اگر ساختمان جدید باشد و برای اولین بار بر روی گچ نقاشی می شود نیاز به روغن زیرکار و بسترسازی مناسب دارد.

نقاشی ساختمان قیمت

نقاشی ساختمان قیمت

کاهش قیمت نقاشی در چه مواردی مجاز است؟

برای صرفه جویی زمانی و پولی می توانید باز و بسته کردن کلید پریزها و لامپ ها را به عهده بگیرید. همچنین می توانید کارهای مقدماتی و اقدامات قبل از نقاشی را خودتان بر عهده بگیرید. مثلاً چسباندن نایلون چسب دار بر روی قرنیزها و کف خانه یا وسایل، چسباندن روزنامه باطله بر روی شیشه و ...

و اما یکی از پارامترهای کاذب موثر در قیمت که امروزه بسیار رایج است تاثیر محله و منطقه خدمات منزل از جمله نقاشی ساختمان بر روی قیمت است. خدمات منزل در مناطق شمال شهر قیمت بیشتری نسبت به مناطق جنوب شهر دارند.

نقاشی ساختمان قیمت

 

برای مطالعه مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید

دکوراسیون داخلی دکوتوک

 

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی با دکوراسیون داخلی دکوتوک همراه باشید.

نویسنده:‌‌ احسان الوانکار | تحریریه وبسایت DecoTook.com

 

کلمات کلیدی :

نقاشی ساختمان مدرن , نقاشی ساختمانی , نقاشی ساختمان با شابلون , نقاشی ساختمان بیمارستان , نقاشی ساختمان در تهران , نقاشی ساختمان اکریلیک , نقاشی ساختمان اقساطی , نقاشی ساختمان ارزان قیمت در تهران , نیاز به نقاشی ساختمان , نقاشی ساختمان جنت اباد , رنگ کاری ساختمان تهران , رنگ آمیزی ساختمان ارزان , رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار , رنگ آمیزی ساختمان با طرح کاغذ دیواری , رنگ آمیزی ساختمان با پمپ , رنگ آمیزی ساختمان تهران , رنگ کار ساختمان در تهران , ترفندهای رنگ کاری ساختمان , رنگ آمیزی ساختمان طرح ترک , رنگ آمیزی ساختمان جدید , جدیدترین رنگ کاری ساختمان , رنگ آمیزی ساختمان متری چند , روش رنگ کاری ساختمان , رنگ آمیزی ساختمان سقف , رنگ آمیزی ساختمان طرح دار , طریقه رنگ کاری ساختمان , طرح های رنگ کاری ساختمان , رنگ آمیزی فانتزی ساختمان , لیست قیمت رنگ کاری ساختمان , رنگ آمیزی کناف ساختمان , لوازم رنگ کاری ساختمان , نقاشی منزل قیمت , نقاشی ساختمان ارزان قیمت

 

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید