صفحه اصلی / مطالب  / دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

دوستی با کتاب در دکوراسیون خانگی؛ چرا و چگونه؟

اگر سری به کتابخانه‌های محلی زده باشید و با گستره جلدهای چشم نواز مواجه شده باشید، محال است تحت تاثیر ویژگی خاص فضا قرار نگیرید. پیشینه کتابخانه‌های محلی گاها به قدری است که بوی عطر کاغذهای چاپی آن نشان از سال‌ها هنر، فرهنگ و تجربه کتابداری دارند. با وجود آنکه برخی از ما افراد کتابخوانی هستیم، همواره با پیدا کردن ایده آل‌ترین فضا به عنوان "جای کتابخانه" کلنجار می‌رویم. به همین سبب، اکثرمان به دلایلی اعم از عدم توانایی در نگهداری به راحتی از خیرشان می‌گذریم. سرانجام کتاب‌ها یا سر از گوشه خیابان درمی‌آورند و یا در کمال ناباوری فروخته می‌شوند.

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

چرا فضایی را به جای کتابخانه اختصاص دهیم؟

چه خوب است اگر امسالتان سال دوستی با کتاب در دکوراسیون داخلی خانه باشد! و هدفتان هم بنا به تغییر و تحول ایجاد کرده در فضا رو به کتابخوانی سوق یابد. این موضوع می‌توان شروعی جدید برای همه ایرانیان باشد!

چگونه فضایی را به جای کتابخانه اختصاص دهیم؟

به خاطر داشته باشید، برای آنکه کتابخانه‌ای خانگی داشته باشید حتما نباید از فضای بزرگ و کتاب‌های بی‌شمار بهره مند باشید! یک فضای کوچک و چند کتاب خواندنی افاقه می‌کند تا ایده‌تان را از سر بگیرید. ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد!

برترین ایده‌های نوین برای تعیین جای کتابخانه

با ما همراه باشید تا نگاهی به کوچکترین تا بزرگترین ایدهای جای کتابخانه بیاندازیم:

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

اگر با کمبود فضا مواجه هستید و ضمنا آشپزی هستید که مدام به فکر جا دادن کتاب‌های آشپزیتان هستید، از قفسه آشپزخانه‌تان استفاده کنید. چنین جایی می‌تواند برای معدود کتاب‌های رنگارنگ آشپزی ایده آل‌ترین جای کتابخانه محسوب شود. رنگی بودن کتاب‌ها می‌تواند سپیدی خنثی آشپزخانه‌تان را از یکنواختی درآورد.

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

بیشتر کتابخوانان تمایل دارند در فضای دنج و آرام به مطالعه بنشینند. با وجود آنکه این اتاق نشیمن اصلا شبیه اتاق‌های نشیمن دیگر نیست، اما، نمونه یک اتاق زیبا و کاربردی است. قفسه‌های ساده و بی‌آلایش، یک مبل راحتی، پیانو و سایز جزئیات دکوری از این اتاق یک جای کتابخانه کلاسیک ساخته است که می‌توانید ساعات زیادی را در آنجا بگذرانید.

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

آیا تا به حال به دیوار دست نخورده بالاسر تختخوابتان فکر کرده‌اید؟ حتی اگر از پس هزینه تختخواب تاشوی "برند مورفی" برنیایید، قطعا قادر خواهید بود تا از قفسه‌های کتابخانه سرتاسری آن استفاده نمائید. بهترین جای کتابخانه می‌تواند در یک سوی کامل از دیوار اتاق خوابتان نهفته باشد.

طراح این مهمانخانه زیبا با طراحی کتابخانه‌های توکار توانسته فضای کم نظیری را پدید آورد که به وسیله تختخواب تاشو نیز پوشانیده می‌شود. ساکنین در مواقع عدم استفاده از تخت اتاق را به کتابخانه‌ای چشمگیر تبدیل می‌کنند.

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

چیدمان کتاب آن هم در هال خانه اصلا ناخوشایند نیست! این کتابخانه کلاسیک کلکسیون دو ساله یک زوج است. و ایده آل‌ترین جای کتابخانه می‌تواند گستره فضای انتخابیتان در هال باشد. قطعا چنین انتخابی نماد فرهیختگی یک خانواده است. با این حال، اگر فضای دیوارهایتان برای نصب قفسه‌های کتابخانه کوتاه است، به بالاترین نقاط دیوار فکر کنید.

دست نیافتنی‌ترین فضاها با تعبیه یک نردبان کاربردی به نظر می‌رسند!

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

با وجود آنکه کتابخانه‌های توکار کارآمدترین جای کتابخانه محسوب گردیده‌اند، اما، برخی ایده‌های ساده و مختصر نشان از ذهن خلاق کتابخوانی‌تان دارند. اگر قفسه‌های توکار برای جا دادن کتاب‌های بی‌شمارتان افاقه نکرده، قادر خواهید بود به چیدمان فانتزی کتاب‌ها روی آورید. این چیدمان فانتزی می‌تواند در استندهای کوچک و یا روی هم گذاشتن کتاب‌ها از زمین تا سقف خلاصه شود!

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

اگر بر این باورید که جای کتابخانه در هال نیست و چیدمان کتاب در اتاق نشیمن می‌تواند یک فاکتور شلوغ کننده باشد، قادر خواهید بود از کتابخانه توکار با درهای کشویی استفاده نمائید. این کتابخانه‌های توکار با درهای کشویی به شما حق انتخاب داده تا در مواقع لزوم اتاق نشیمن را به فضای یکنواخت و خلوتی تبدیل کنید که در آن اثری از کتابخانه نیست!

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

چرا جای کتابخانه بر روی دیوارهای خالی طول راهرو نباشد؟ اگر قصد دارید یک کتابخانه بر روی دیوارهای لخت راهرویتان تعبیه کنید، دیگر نیازی نیست تا نگران کمبود جای کتاب‌هایتان باشید. زیرا اکثر کتابخانه‌های راهرویی قفسه‌های متعددی از کفپوش تا سقف دارند. به همین خاطر، کتابخانه‌های راهرویی جدا از حالت دکوری قابل دسترس و کاربردی می‌باشند.

دوستی با کتاب در دکوراسیون منزل | بهترین جای کتابخانه کجاست؟

بیشتر کتابخوانان در رویای فضایی دنج، آرام و ساکت به سر می‌برند. جایی که از کفپوش تا سقف را با کتاب‌های بی‌شمار انباشته کنند. سپس به کنجی پناه ببرند و دنیایشان را گز کنند تا به دنیای دیگری برسند!

چنین ایده‌ای می‌تواند با الهام از تصویر فوق پا بگیرد. ایده تصویر فوق یک جای کتابخانه شگفت انگیز برای اتاق خواب کودکان است. فضایی که از کف تا سقف با قفسه‌های کتابخانه پر شده است. و کودک مشتاق است هرچه زودتر کتابی را از قفسه بیرون بکشد و لم بدهد تا آن را بخواند.

این ایده لزوما مختص کودکان نیست. هرچه فضای بزرگتری داشته باشید، قادر به اجرای ایده بهتری برای تعیین جای کتابخانه خواهید بود.

 

کلمات کلیدی:

دکور کتابخانه ای , دکور کتابخانه در منزل , دکور کتابخانه دیواری , دکور کتابخانه چوبی , دکور کتابخانه در پذیرایی , دکور کتابخانه مدرن , دکور کتابخانه منزل , دکور کتابخانه و تلویزیون , دکور کتابخانه خانگی , کتابخانه خانگی ام دی اف , کتابخانه خانگی مدرن , کتابخانه خانگی چوبی , کتابخانه خانگی کوچک , کتابخانه خانگی دیواری , کتابخانه خانگی فانتزی , کتابخانه خانگی دیجی کالا , کتابخانه خانگی ساده , کتابخانه mdf خانگی , طرح کتابخانه خانگی mdf , کتابخانه خانگی با mdf , مدل کتابخانه خانگی mdf , کتابخانه خانگی 2019 , مدل کتابخانه خانگی 2019 , مدل کتابخانه خانگی جدید 2019 , دکوراسیون کتابخانه در منزل , دکوراسیون کتابخانه خانگی , دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی , دکوراسیون کتابخانه دیواری , دکوراسیون کتابخانه اتاق , دکوراسیون کتابخانه منزل , دکوراسیون کتابخانه چوبی , دكوراسيون كتابخانه , دكوراسيون كتابخانه خانگي ,

 

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید