صفحه اصلی / مطالب  / آشنایی با کارکردهای مختلف کاشی و سرامیک

آشنایی با کارکردهای مختلف کاشی و سرامیک

لوازم بهداشتی چینی و انتخاب مناسب از

دکوراسیون داخلی

 

رایج ترین لوازم بهداشتی چینی قابل استفاده در انواع ساختمان ها عبارتند از: توالت ایرانی ، توالت فرنگی ، روشویی

در مدل ها و سایزها و رنگ های مختلف، انواع زیر دوشی و برخی ملزومات فانتزی حمام و دستشویی .

دستشویی - توالت فرنگی

کیفیت اقلام چینی بهداشتی از دو نظر قابل توجه است:

1- ظاهر لوازم بهداشتی

2- محتوای لوازم بهداشتی

دستشویی - توالت فرنگی

مصادیق ظاهری شامل مدل، طرح، رنگ، اندازه مناسب و سلیقه مناسب با توجه به دکوراسیون منزل و دکوراسین داخلی است. رعایت همه این معیارها و شاخص ها برای زیبایی دکوراسیون داخلی اهمیت دارند. زیرا مدل قطعه لوازم بهداشتی باید با سایر لوازم مرتبط و مجاور هماهنگ باشد.

دستشویی - توالت فرنگی

شاخص سایز ( اندازه ) معمولاً شامل کاسه روشویی و زیردوشی می شوند که رعایت آن از نظر اندازه فضای نصب اهمیت دارد. هماهنگی و هارمونی " رنگ " و " مدل " باعث تقویت زیبایی می شود.

دستشویی - توالت فرنگی

حتی اگر دو یا چند قطعه از لوازم منزل هر کدام به تنهایی چندان هم زیبا و جذاب نباشند ولی دارای یک طرح و رنگ و مدل واحد باشند در دکوراسیون داخلی زیبا به نظر خواهند رسید. بر عکس لوازم مرتبط با هم هر قدر هم که به تنهایی زیبا باشند اما اگر هماهنگی نداشته باشند معمولاً چندان زیبا به نظر نمی رسند.

دستشویی - توالت فرنگی

 

دستشویی - توالت فرنگی

انتخاب لوازم بهداشتی چینی از منظر دکوراسیون داخلی: در هنگام خرید چینی آلات بهداشتی دقت کنید دارای موج، خط و خش و یا تاری و کدری نباشد. قطعه باید براق و شفاف باشد. چنانچه خط و خش و موج و یا تاری وجود داشته باشد علاوه بر ایراد ظاهری می تواند ایجاد محتوای نامناسب نیز بکند زیرا برخی درزها و یا خراش ها موجب می شوند که آب به لایه درونی آنها نفوذ کند و به تدریج علاوه بر خراب شدن باعث شود تا رطوبت آب بتدریج به اطراف محل نصب نفوذ کرده و موجب آسیب به محل نصب نیز بشود.این  نکته بیشتر در مورد کاسه توالت های ایرانی و زیردوشی ها صادق است.

بعضی از درزها و شکاف های موجود در قطعات چینی بهداشتی بقدری نازک هستند که در نگاه عادی از چشم پنهان می مانند و فقط با لمس با دست و ناخن قابل تشخیص هستند.

دستشویی - توالت فرنگی

 

دستشویی - توالت فرنگی

اصولاً هر چقدر در لایه درونی این اقلام ، قدرت جذب آب کمتر باشد و ضخامت لعاب بیشتر و رنگ آن شفاف تر باشد کیفیت آنها بهتر و مناسب تر است. جنس بدنه قطعات بهداشتی نباید قابلیت جذب آب داشته باشند. بهتر است هنگام خرید چینی آلات بهداشتی با ریختن آب روی قسمتی از آن که فاقد لعاب است این نکته شناسایی شود.

دستشویی - توالت فرنگی

 

دستشویی - توالت فرنگی

انتخاب چینی بهداشتی از منظر خانواده:

توصیه می شود حتی الامقدور در هنگام خرید قطعات بهداشتی و انتخاب مدل آنها از نقطه نظر مشورتی سایر اعضای خانواده نیز کمک بگیرید. زیرا قطعات بهداشتی روزانه دائماً در چند نوبت در معرض دید همه افراد خانواده قرار می گیرد و طبعاً همگی حق دارند از مشاهده این لوازم حس خوبی داشته باشند.

دستشویی - توالت فرنگی

 

دستشویی - توالت فرنگی

انتخاب رنگ چینی آلات بهداشتی از منظر پزشکی:

در گذشته تعدد رنگ در چینی آلات بهداشتی بیشتر وجود داشت. توصیه می شود کاسه توالت ایرانی و حتی فرنگی از رنگ های خیلی روشن و ترجیحاً رنگ سفید انتخاب شوند. زیرا وجود خون در ادرار یا مدفوع و یا وجود برخی انگل های عفونی قابل رویت در مدفوع نشانه انواع بیماری های انگلی، عفونی، آلودگی، انواع سرطان ها، زخم های روده، معده و یا پلیب های روده و غیره خواهد بود.

دستشویی - توالت فرنگی

 

دستشویی - توالت فرنگی

از دیدگاه پزشکی معمولاً توصیه می شود که  افراد باید با مشاهده مواد دفع شده از بدن ،نسبت به وجود خون و یا هر پدیده غیر طبیعی دیگر هوشیار باشند. برخی از بیماری ها اگر در مراحل اولیه شناسایی شوند کنترل یا  درمان آنها آسان تر، هزینه درمان آنها به مراتب کمتر و قابلیت بهبود آنها بیشتر خواهد بود.

 

برای مطالعه مطالب بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

دکوراسیون داخلی دکوتوک

0 دیدگاه ثبت شده است

بازگشت به صفحه اصلی

دیدگاه خود را ارسال نمایید